Facebook mení kancelárske priestory

15. 11. 2019 | 13:11

Facebook podpísal prenájom v Hudson Yards na viac ako 139 000 štvorcových metrov kancelárskych priestorov a plánuje sa presťahovať do nových kancelárií budúci rok.

Prenájom zahŕňa kancelárske priestory na 30 poschodiach v troch budovách v blízkosti štvrte West Side, oznámil Hudson Yards vo štvrtok. Prenájom pozostáva z 111 500 štvorcových metrov v 308 metrov vysokej veži 50 Hudson Yards, 24 500 štvorcových metrov v 30 Hudson Yards a 5000 štvorcových metrov v 55 Hudson Yards.

Hlavná kancelária Facebooku na Manhattane sa nachádza v blízkosti štvrte Astor Place, zatiaľ čo jej ústredie sa nachádza v Menlo Park v Kalifornii. Hovorca Facebooku sa vyjadril, že spoločnosť ešte musí určiť, koľko zamestnancov a ktoré tímy budú pracovať mimo kancelárie Hudson Yards.

„Pri zvažovaní ďalšej fázy nášho rastu v meste bolo dôležité, aby sa naše najnovšie kancelárske priestory nachádzali v srdci živej komunity, ktorá ponúka prístup k umeniu, kultúre, médiám a obchodu,“ uviedol vo vyhlásení viceprezident Facebooku pre globálne zariadenia a reality, John Tenanes.  „Spoločnosť Hudson Yards nám ponúkla toto a ešte viac a sme radi, že od roku 2020 môžeme naše kancelárie rozšíriť.“

O Facebooku sa hovorilo, že má záujem o kancelárske priestory v Hudson Yards už pred štvrtkovým oznámením.

Facebook nie je jedinou spoločnosťou Silicon Valley, ktorá rozšírila svoje pôsobenie v meste. Google sa údajne blíži k dohode o presune do priestorov v St. John 's Terminal v tesnom susedstve West Village. Začiatkom tohto roka Amazon zvrátil svoje plány na vybudovanie druhého sídla v Long Island City po tom, ako čelil nespokojnosti tamojších obyvateľov. Amazon však tiež uviedol, že bude pokračovať v nábore pre ďalšie pozície v New Yorku.

Hudson Yards oficiálne otvoril svoje brány v marci. V luxusnom komerčnom realitnom komplexe sa nachádza niekoľko mrakodrapov, obrovské nákupné centrum s množstvom predajní rôznych značiek a reštaurácií, kultúrne centrum a 46 metrov vysoká socha s názvom „The Vessel“.

Autor: Admin Administrátor